آخرین خبرها

(انتقال ایدز در رابطه مقعدی – ترشحات پیش از منی)

يكي از دوستان سوال كرده اند:

در رابطه جنسی اگر آلت مرد تا ختنه گاه انهم فقط برای چند تلمبه در مقعد زن رفته باشد امکان انتقال ایدز است خیلی نگرانم و اگر تا ختنه گاه هم کامل فرو نرفته باشد چطور؟

همانگونه كه قبلا نيز گفته ام در سكس مقعدي احتمال انتقال ايدز از مرد آلوده به زن سالم 100 در صد مي باشد و اگر زن آلوده باشد نيز احتمال انتقال به مرد را دارد و مهم نيست كه آلت مرد كمي داخل شده باشد يا زياد. پوست ناحيه گلنس آلت يا سر الت هنگام داخل شدن به مقعد دچار آسيب شده و زخمهاي ريز كه با چشم نمي توان ديد در سطح آن ايجاد مي گردد. مخاط مقعد نيز بسيار پر عروق و پر خون بوده و ويروس هنگام رابطه جنسي از اين شبكه عروقي خارج مي گردد و احتمال ورود ان از طريق همان زخمهاي ريز به داخل خون فرد سالم وجود دارد.

 اين دوست عزيز نگران نباشند ابتدا بررسي كنند فردي كه با وي رابطه داشته اند مبتلا بوده است يا خير در صورتي كه مبتلا نبوده است نگران نباشند و فقط رعايت بهداشت را در روابط جنسي خويش داشته باشند و بعد از گذشت يكماه از رابطه يك آزمايش جهت اطمينان خاطر بدهند. اما اگر فرد مبتلا بوده است به بخش عفوني بيمارستان امام خميني جهت مشاوره و شروع درمان مراجعه كنند و بعد از گذشت يكماه تا دو ماه يك آزمايش انجام دهند كه اگر منفي بود دارو را قطع كنند.

 يكي ديگر از دوستان سوال كرده اند:

من مردی 31 ساله و متاهل هستم سوالی که از جنابعالی دارم این است که من 

وقت تحریک جنسی میشوم مایعاتی از آلت تناسلی من ترشح میشود و تا انزال کامل ادامه پیدا میکند میخواستم ببینم علت این ترشحات چیست ؟ و آیا این امری طبیعی است یا نه؟

در پاسخ به اين دوست عزيز بايد بگويم زماني كه تحريك جنسي مرد آغاز مي شود مايعات لغزنده كننده در مجرا ترشح مي گردد كه اين مايعات نقش لغزنده سازي را براي راحت تر انجام شدن رابطه جنسي بر عهده دارند. بعد از آنكه تحريك كامل شد مني خارج مي شود و ارگاسم اتفاق مي افتد. ترشح اين مايعات امري طبيعي است و جاي نگراني ندارد.

This site is protected by wp-copyrightpro.com