آخرین خبرها

تقویت عضلات کف لگن – تمرینات کیگل (کگل)

تقویت عضلات کف لگن – تمرینات کیگل (کگل)

danestaniha_zendegi_top2.gif (180×238)

ويژه كليه اقايان و خانمها ( پيشنهاد ميكنم اين مقاله حتما بخونيد) 

تمرینات کگل تمریناتی ورزشی هستند که در مرد و زن قابل انجام هستند و باعث تقویت عضلات پرینه  یا ناحیه تناسلی می گردند. این تمرینات بصورت تمرینات استقامتی بوده و فرد با انقباض عضلات ناحیه تناسلی مثل زمانی که می خواهد جلوی ادرار کردن را بگیرد و نگه داشتن انقباض برای حدود پنج ثانیه و سپس رها کردن و مجددا انقباض عضلات و تکرار این عمل که به راحتی و در هر شرایطی قابل انجام است می تواند عضلات ناحیه تناسلی خود را تقویت کند و همین امر باعث می شود تا عمل جنسی بهتر انجام شده و در مردها تاخیر در انزال ایجاد گردد و مرد کنترل انزال را به تدریج به دست آورد.

  ماهيچه‌هاي درگير در فعاليت جنسي برخلاف ماهيچه‌هاي بازوها و پاها طي روز به ندرت فعال هستند. با وجود اين، زوج‌ها با تقويت اين ماهيچه ها مي‌توانند از عمل جنسي لذت بيشتري ببرند. ورزش كگل( Kegel )  در زن ماهيچه‌هاي مهبل را تقويت مي‌كند و از اين راه به زن كمك مي‌كند فرمان اين ماهيچه‌ها را به دست گيرد. در نتيجه، مهبل طي عمل جنسي به دور آلت مردانه حلقه مي‌زند و زن آسان‌تر به اوج تحريك جنسي یا ارگاسم مي‌رسد. هم‌چنين، مردان با كمك اين ورزش مي‌توانند فرمان ماهيچه‌هايي را كه براي توقف جريان ادرار استفاده مي‌شوند (ماهيچه‌هاي( Pubococcygeal  به دست گيرند و با منقبض كردن آن‌ها پيش از اوج تحريك جنسي تخليه مني را به تاخير اندازند.

  ورزش كگل توسط دكتر آرنولد كگل و براي تقويت ماهيچه‌هاي لگن پيشنهاد شده است و انجام آن چنين است: ماهيچه‌هايي را كه براي توقف جريان ادرار استفاده مي‌شوند، مانند زماني كه جلوي ادرار را مي‌گيريد، منقبض كنيد و هر بار سه تا پنج ثانيه به حالت منقبض نگه داريد. هر بار كه ماهيچه‌ها را منقبض مي‌كنيد، نفس عميقي بكشيد و آن‌ها را بين هر انقباض به طور كامل از حالت منقبض درآوريد  و رلاكس كنيد.

وظایف عضلات کف لگن

علایم ضعیف بودن عضلات کف لگن

دلایل ضعیف شدن عضلات کف لگن در زنان

 آموزش تمرینات کِیگل(kegel)

نحوه انجام تمرینات کِیگل

مزایای تمرینات کِیگل

اثر بخشی تمرینات کِیگل

تست قدرت عضلات pc در زنان

تست قدرت عضلات pc در مردان

راهکارهای دیگر برای حفظ سلامتی عضلات کف لگن

منافع تقویت عضلات کف لگن

دلایل ضعیف شدن عضلات کف لگن در مردان
کاربر ویژه شویدکاربر گرامی تمامی مطالب این سایت مخصوص اعضای ویژه میباشد.جهت مشاهده لینک های دانلود،ابتدا در سایت نام نویسی کنید، سپس حساب خود را به ویژه ارتقا دهید.اگر عضو ویژه هستید، لطفا وارد سایت شوید.

This site is protected by wp-copyrightpro.com