آخرین خبرها

عوارض روانی ناشی از خود ارضایی

خود ارضایی مستقیماعوارض جسمانی ندارد ولیکن از نظر روانی به دلیل اینکه فرد به خود ارضایی از یکسو عادت کرده و نمی تواند آنرا ترک کند و از سوی دیگر به دنبال انجام خود ارضایی دچار احساس گناه می شود برخی اختلالات روانی را پیدا نموده ودرنهایت جسمانی نیز مانیفست می شود.

در خود ارضایی فرد علیرغم داشتن ارگاسم به ارضای کامل روانی نمی رسد و همین امر باعث تکرار این عمل می گردد. در واقع فرد به دنبال رسیدن به ارضای روانی می باشد و چون به ان نمی رسد به تصور اینکه با تکرار عمل به ان خواهد رسید به خود ارضایی مجدد روی می اورد. آرامش و ارضای کامل روانی زمانی ایجاد می شود که فرد از طریق شریک جنسی مشروع خویش به ارگاسم برسد.

با توجه به اینکه از نظر شرعی انجام خود ارضایی گناه می باشد وانگهی فرد به دلیل انجام این عمل و عدم توانایی ترک ان دچار احساس گناه میشود و به دنبال آن ممکن است به  ترس و نگرانی ـ احساس پوچی ـ اختلال در خواب ـ اختلال در وزن ـ بی ارزش پنداری خود ـ توهم و بدبینی ـ بی تفاوتی ـ استرس و اضطراب ـ سو تغذیه ـ ریزش مو ـ چروکیدگی پوست صورت ـ  کبودی و گودی زیر چشم ـ زردی چهره و افسردگی و برخی از اختلالات روانی مبتلا گردد.

This site is protected by wp-copyrightpro.com