آخرین خبرها

فقط برای زوج ها ی جوان

اگر می‌خواهید بطور واقعی‌ خوشبختی‌ وآرامش‌ را در کانون‌ زندگی‌تان‌ در آغوش‌ بگیریدو یک‌ زندگی‌ خوب‌ و خوشی‌ را در کنار همسرتان‌داشته‌ باشید به‌ شما توصیه‌ می‌کنم‌ این‌ مقاله‌ رامطالعه‌ کنید. چرا که‌ به‌ شما یاد آور شده‌ که‌ جام‌خوشبختی‌ را چگونه‌ سربکشید:
-۱ همسرتان‌ را به‌ بیان‌ احساساتش‌ تشویق‌ وترغیب‌ کنید. از سویی‌ دیگر فکر و احساسات‌ خودرا با او در میان‌ بگذارید. بیان‌ احساسات‌ طرفین‌سبب‌ می‌شود روابط بهتر و صمیمانه‌تر شود. منظوراز بیان‌ احساسات‌ یکدل‌ بودن‌ و روراست‌ بودن‌نیز است‌. وقتی‌ همسرتان‌ احساس‌ خود را بیان‌می‌کند، سعی‌ کنید او را درک‌ کنید و این‌ مسئله‌ را بابیان‌ کلماتی‌ چون‌ فهمیدم‌، شما راست‌ می‌گویید،حق‌ با شماست‌ و کاملا درست‌ است‌، ابراز کنید.
-۲ در خانه‌ مسئولیت‌ها باید تقسیم‌ شود.مسئولیت‌ بر روی‌ دوش‌ یک‌ شخص‌ اشتباه‌ است‌.تقسیم‌ مسئولیت‌ها، دوستی‌ و محبت‌ نیز افزون‌می‌شود و هر دو قدر یکدیگر را بیشتر خواهندداشت‌.
-۳ در عذرخواهی‌ پیش‌قدم‌ باشید. هیچ‌ گاه‌در صدد مسخره‌ کردن‌ و اهانت‌ به‌ همسرتان‌نباشید. بویژه‌ در جمع‌ تا آنجا که‌ می‌توانید به‌همسرتان‌ احترام‌ بگذارید و قدرشناس‌ باشید وامتیازات‌ پسندیده‌ و خوب‌ او را در میان‌ جمع‌ بیان‌کنید و به‌ تحسین‌ او بپردازید.
-۴ در طی‌ روز کلمات‌ محبت‌آمیز بر زبان‌بیاورید و تلاش‌ نکنید با کلماتی‌ که‌ بار منفی‌ دارندهمسرتان‌ را دل‌آزرده‌ کنید. برای‌ مثال‌ از کلماتی‌چون‌ خودخواه‌، لجباز، بی‌ملاحظه‌، بی‌عرضه‌،استفاده‌ نکنید. اگر می‌خواهید روز خوب‌ داشته‌باشید و زندگی‌ شیرین‌ داشته‌ باشید با کلمات‌عاشقانه‌ و محترمانه‌ همسرتان‌ را خطاب‌ کنید، چراکه‌ زبان‌ سرخ‌، سر سبز دهد بر باد.
-۵ در طول‌ روز یا شب‌ زمانی‌ را به‌ صحبت‌کردن‌ با یکدیگر در نظر بگیرید. هم‌ صحبتی‌ زن‌ وشوهرها، برای‌ رشد بقای‌ آنها و احساس‌ صمیمیت‌آنها مهم‌ و بسیار قوی‌ است‌. بسیاری‌ از زوج‌هامی‌گویند نمی‌توانند با طرف‌ مقابل‌ خود مدتی‌ به‌گفتگو بپردازند، به‌ عقیده‌ خودشان‌ مهارت‌ ارتباطبرقرار کردن‌ با یکدیگر را ندارند و همین‌ مسئله‌سبب‌ دلسردی‌ و سوءتفاهم‌ وناراحتی‌ فرد مقابل‌می‌شود. اگر دارای‌ فرزند هستید سعی‌ کنید وقتی‌بچه‌ها در حال‌ خواب‌ یا بازی‌ و انجام‌ تکالیف‌شان‌هستند، مدتی‌ هر چند کوتاه‌ در کنار همسرتان‌بنشینید و با او به‌ گفتگو بپردازید.
-۶ رفتار وکردار مثبت‌ همسرتان‌ را پررنگ‌ترجلوه‌ دهید تا رفتار و کردار منفی‌ او را، بیشتر به‌ستایش‌ او بپردازید تا انتقاد او، مطمئن‌ باشید این‌کار نتایج‌ خوبی‌ را در پی‌ خواهد داشت‌، اگر هم‌می‌خواهید موردی‌ که‌ انتقادآمیز است‌ به‌همسرتان‌ گوش‌زد کنید با لحنی‌ مهربان‌ و به‌ دور ازتمسخر بیان‌ کنید. در ضمن‌ توجه‌ داشته‌ باشید درجمع‌ به‌ خصوص‌ جمع‌ خانوادگی‌ به‌ انتقاد اونپردازید. اگر انتقاد لازم‌ بود در محیط خصوصی‌ وبه‌ دور از دیگران‌ اظهار کنید. به‌ یاد داشته‌ باشیدانتقاد در میان‌ جمع‌، فرد را تحقیر می‌کند.
-۷ با همسرتان‌ از موضوعات‌ مورد علاقه‌اش‌صحبت‌ کنید. اگر این‌ کار از سوی‌ طرفین‌ صورت‌نگیرد به‌ مرور زندگی‌ سرد و بی‌روح‌ می‌شود. به‌یاد داشته‌ باشید که‌ همسرتان‌ با گفت‌ و گو با شماگاهی‌ فقط به‌ حمایت‌ شما و گاهی‌ نیز به‌راهنمایی‌های‌ علمی‌ شما نیاز دارد. پس‌ بایدنسبت‌ به‌ اشاره‌ها و احساسات‌ همسرتان‌ حساس‌باشید تا راههای‌ مناسب‌ ارتباط با همسرتان‌ را پیداکنید، باید به‌ این‌ مسئله‌ وافق‌ باشید که‌ همسرتان‌ ازگفتگو با شما چه‌ منظوری‌ دارد. شما باید ازلابه‌لای‌ گفته‌های‌ او متوجه‌ شوید که‌ حرفش‌ ازارتباط کلامی‌ با شما چیست‌ و سعی‌ در برآورده‌ساختن‌ آن‌ داشته‌ باشید. به‌ طور کلی‌ هر چقدراحترام‌ و توجه‌ به‌ همسرتان‌ داشته‌ باشید پاسخش‌را متقابلا خواهید دید و تاثیر مثبت‌ آن‌ را به‌وضوح‌ در زندگی‌ خود مشاهده‌ خواهید کرد وبااجرای‌ نکات‌ ذکر شده‌ بدانید که‌ می‌توان‌ به‌راحتی‌ شربت‌ خوشبختی‌ را نوشید و آرامش‌ را به‌راحتی‌ در آغوش‌ بگیرید.

This site is protected by wp-copyrightpro.com